Afgelopen zondag speelden de dames van EHC, onder leiding van coach Karen Klein en zonder de geblesseerde cirkelspeelster Nikita Robles de Medina, de laatste thuiswedstrijd van dit zaalseizoen tegen Savosa uit Barendrecht.
Met nog vier wedstrijden te spelen staan de Leidschendamse dames nog steeds ongeslagen aan kop in de poule, wat de druk elke week weer opvoert. Het kampioenschap is immers nog niet binnen en voor elk punt zal nog gespeeld moeten worden.
Uit het verleden is gebleken dat het team van Savosa een lastige tegenstander is. Met een aantal goede schutters op de opbouwposities hebben zij zich tot de vierde plaats in de poule weten te spelen.
Snelle tegenaanvallen, een vlakke 6-0 verdediging en goede communicatie waren de sleutelwoorden van Karen Klein voor de wedstrijd. En met deze week niet één maar twee kanjers-van-de-week, Marit en Lise, werd begonnen aan de wedstrijd.
In de eerste helft was het Savosa wat het voortouw nam. Aan de kant van EHC werd slordig en gehaast gespeeld waardoor de aanval niet goed liep en er onnodig balverlies werd geleden. Het vertrouwen ebde weg, wat ook het spel niet ten goede kwam. Toch lukte het door middel van goed uitgespeelde kansen en schoten van afstand om de bal een aantal keer in het net te krijgen.
De eerste twintig minuten stond de Leidschendamse dekking niet helemaal goed en werd er te weinig gecommuniceerd waardoor de opbouwspeelsters van Savosa ruimte kregen om te schieten.
De stand ging de eerste helft dan ook gelijk op, waarbij EHC continu tegen een achter- of gelijke stand aankeek. Door een opleving in de laatste tien minuten gingen de dames uiteindelijk de rust in met 11-10 op het scorebord.
Het was voor iedereen duidelijk waarom de eerste helft niet naar wens liep en met duidelijke afspraken gingen de dames de tweede helft in.
Hoewel er duidelijk meer pit in het spel kwam, lukte het de dames van EHC maar niet om uit te lopen. Het spel werd feller waardoor er, met name aan de kant van Savosa, een aantal straffen viel. Beide teams bleven scoren, waardoor de stand tot 17-17 gelijk op bleef gaan.
Door een goed slotoffensief waarin de Leidschendamse dekking goed stond, lukte het de dames van EHC met een aantal snelle tegenaanvallen uiteindelijk toch om uit te lopen. Dit resulteerde in een eindstand van 28-20.
Het was een moeizame overwinning voor de dames van EHC, maar de punten zijn opnieuw in Leidschendam gebleven.
Volgende week zondag spelen de dames van EHC hun kampioenswedstrijd. Bij winst op HWC zal het kampioenschap een feit zijn. Ook dit zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden, dus alle aanmoediging is van harte welkom!
Dus kom allemaal zondag 7 maart, 13.00 uur naar sporthal Westwijk te Vlaardingen om de dames aan het kampioenschap te helpen! |